4 مشکلی که هنگام خرید جواهرات با آن روبرو خواهید شد

چنانچه  بخواهید برای خودتان ، دوست‌تان یا همسرتان در یک مناسبت خاص جواهرات بخرید ، مطمئناً کار آسانی در پیش ندارید و ممکن است با چندین مشکل در خرید جواهرات روبرو شوید.

برای کمک به شما در غلبه بر این مشکلات و آماده شدن برای مواجه با آنها حین خرید طلا و جواهرات ، در اینجا چند مورد را که ممکن است با آنها روبرو شوید آورده‌ایم.

 

هزینه بیش از حد

هزینه و مبالغ بسیار زیاد در یک فروشگاه جواهرات بسیار طبیعی است. ممکن است شما فقط به دنبال یک گوشواره ساده بروید.

وقتی از خانه بیرون می‌روید ، یک گردنبند طلا ، یک انگشتر جواهر و یک دستبند برلیان دارید که فقط برای شما سفارشی‌سازی شده است. اما گوشواره را فراموش کرده‌اید. اما اشتباه نکنید حتی برای خرید یک گوشواره جواهر هم باید مبلغی را درنظر بگیرید و سپس اقدام نمائید.

این کار نه تنها به انتخاب شما کمک می‌کند ، بلکه به شما اطمینان می‌دهد که با کیف پول یا حساب خالی از فروشگاه جواهرات بیرون نمی‌روید.

با مشخص کردن بودجه خرید جواهر ، دیگر به خود اجازه نمی‌دهید از محدوده قیمت بالاتر خرید کنید.

 

عدم شناخت جواهر

اگر می خواهید یک الماس بخرید ، ابتدا باید الماس را بشناسید. بسیاری از چیزهایی که در کنار الماس مورد توجه قرار می‌گیرند ، فقط زیبا به نظر می‌رسند.

شاید بخواهید بدانید فروشگاه جواهرات مورد نظرتان ، الماس را از کجا آورده است و آیا این آلماس طبیعی است یا مصنوعی؟ این مورد نیز اطلاعات می‌تواند بر قیمت الماس‌هایی که شما نگاه می کنید تأثیر بگذارد.

همچنین دانستن نوع برش الماس مهم است. در حالی که مشتریان معمولی برش ها را به عنوان شکل الماس می‌شناسند ، کسانی که آگاهی بیشتری دارند ، می دانند که این برش‌ها می توانند بر درجه الماس تأثیر بگذارند.

بعضی از برش‌ها گریدهای (درجه) بالاتر را نشان می‌دهند زیرا باعث می‌شوند نور بیشتری در الماس ایجاد شود.

شاید شما ایده ای هم داشته باشید تا فروشگاه جواهرات آن را بر روی یک قطعه جواهر ایجاد کند. حتی ممکن است از شما بپرسند که می‌خواهید الماس چه برشی باشد.

به جای اینکه بدون سر و صدا به آنها خیره شوید ، باید در مورد انواع برش های الماس تحقیق کنید. شکل الماس مهم است ، اما اگر برای دریافت بهترین سفارش متمرکز شده‌اید ، ممکن است نخواهید که آنها بیش از حد در الماس دستکاری کنند.

فروشگاه جواهرات آنلاین و آفلاین

 

اگرچه امروزه خرید آنلاینِ همه چیز می‌تواند راحتی خوبی را برای شما داشته باشد ، اما همیشه بهترین روش برای خرید جواهرات ، انتخاب هر دو حالت آنلاین و آفلاین است.

برخلاف بسیاری از اجناس ، که در صورت عدم تناسب به راحتی قابل برگشت است ، ارسال مجدد جواهرات به فروشگاه می‌تواند کمی خطرناک باشد.

حتی بعضی از فروشگاه های آنلاین جواهرات ، امکان بازپس‌پیری و بازپرداخت ندارند. اگر دوست ندارید یا به فروشگاه جواهرات آنلاین‌ اعتماد ندارید ، از فروشگاهی خرید کنید که هر دو حالت فروش جواهرات آنلاین و حضوری را با هم داشته باشد.

با مراجعه حضوری به فروشگاه می‌توانید از مزایای لمس جواهر برخوردار شوید. ابتدا جواهرات را امتحان کنید. ببینید چگونه به نظر می‌رسد.

اگر می‌خواهید لباس خاصی با آن جواهرات بپوشید ، با آن لباس به فروشگاه بروید. آن را امتحان کنید و ببینید آیا مانند تصویر داخل سایت عالی به نظر می‌رسد یا خیر؟

 

نداشتن گواهینامه

اگر همه چیز خوب پیش رفت و شما عاشق یک برلیان شدید ، اما فروشنده برای آن گواهینامه ندارد ، نباید آن الماس را بخرید. یا حداقل ، شما نباید الماس را با توجه به قیمتی که داده است ، بگیرید.

تمام جواهرات معتبر گواهی برلیان خود را دارند. اینها نامه‌هایی است که نمره آن را توسط یک موسسه معتبر ارائه می‌دهد.

وقتی یک جواهرساز گواهینامه ندارد ، بدان معناست که الماس توسط یک موسسه معتبر درجه بندی نشده است. اگر الماس قیمت بالایی دارد ، می تواند کلاهبرداری باشد.

همچنین بسیار مهم است که مراقب نام موسسه مرتبط با گواهینامه باشید. مگر اینکه موسسه شناخته شده است ، این گواهی نام می‌تواند توسط یک موسسه ساختگی صادر شده باشد.

 

هوشمندانه جواهرات خرید کنید

شاید بزرگترین مشکلی که هنگام خرید جواهرات با آن روبرو خواهید شد این است که هرگز نخواهید جلوی خرید و علایق‌تان را بگیرید. اما اگر این چهار مشکل را هم در نظر بگیرید ، می‌توانید با آمادگی و دانش خرید کنید.

 

نوشته شده توسط: eBgroup

 

نوشته های مرتبط

ارسال یک دیدگاه