چگونه بهترین جواهر را انتخاب کنیم

خرید جواهر یک موقعیت خاص است و مطمئناً می‌خواهید با پولتان همیشه بهترین الماس را بخرید. برای رسیدن به این مهم باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. ما چک لیست زیر را برایتان آماده کرده‌ایم تا بدانید چگونه بهترین جواهر را انتخاب کنید و چند قدم دیگر به یافتن الماس رویایی خود نزدیک شوید.

عیار ، وضوح، رنگ و برش الماس را بشناسید.

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه بهترین جواهر و اینکه کدام الماس را بخرید، ابتدا به اصول اولیه برگردیم. یک الماس بر اساس 4 بخش: قیراط، رنگ، وضوح و برش ارزش خود را بدست می‌آورد.

عیار الماس

عیار، وزن یک الماس است و چیزی در مورد اندازه آن به ما می گوید. ما یک نمودار داریم که به شما کمک می کند تا عیارها را بر حسب میلی متر ببینید. به طور کلی، می‌توان گفت هرچه الماس بزرگتر باشد، گران‌تر است.

نکاتی بر اساس عیار الماس

در خرید الماس به خصوص برای انگشتر جواهر تک نشان، شما به یک الماس قابل توجه نباز دارید. به همین دلیل است که من همیشه خرید الماس حداقل 0.25 قیراط را توصیه می‌کنم. وقتی الماس کوچکتر شود ، می‌تواند جزئیات آن را از شما بگیرد.

عیار الماس

 

رنگ الماس

رنگ الماس در واقع از اصالت آن می‌گوید. بهترین رنگ الماس (جدا از رنگ های فانتزی) بی‌رنگ است. البته به جای بی‌رنگ ، ما معمولاً این رنگ را سفید می‌نامیم. الماس های بی‌رنگ گرانترین الماس ها هستند. پس الماس هرچه بی‌رنگ تر باشد گرانتر است.

نکاتی براساس رنگ الماس

در مقیاس رنگ الماس، می‌بینید که رنگ یک الماس از D (سفید) تا Z (زرد) ادامه دارد. D بی‌رنگ ترین گزینه است. اما این بدان معنا نیست که شما لزوماً باید یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید در این بخش صرفه جویی کنید و در عین حال هنوز هم می‌خواهید سنگ شما بسیار بی رنگ باشد ، من رنگ H را توصیه می‌کنم.

ما به این رنگ Top Wesselton می‌گوییم. الماس هایی با رنگ بین D و H ، همه بی رنگ به نظر می‌رسند. تفاوت را فقط وقتی می‌توانید ببینید که آنها را از نزدیک روی یک کاغذ سفید مقایسه کنید. اما با چشم غیر مسلح ، همه آنها یکسان به نظر می‌رسند.

 

 

وضوح الماس

واضح بودن به نوع اجزا و مقدار اجزا درون الماس گفته می‌شود. تقریباً هر الماس طبیعی دارای لکه‌ها، حفره‌ها، نقاط ضعف یا سایر نقایصس است. گاهی اوقات، این نقص‌ها بسیار مشهود است.

گاهی دیدن این نقص‌ها برای پولیش کاران باتجربه الماس هم بسیار سخت است. ما یک الماس بدون اجزا را “بی عیب” می‌نامیم. پس همانطور که گفته شد، این نوع الماس از گرانترین الماس ها هستند.

نکاتی براساس شفافیت الماس

مقیاس وضوح و شفافیت از FL (بدون نقص) تا Piqué 3 (بسیار گنجانده شده) کدگذاری می‌شود. به طور طبیعی، الماس‌های بی عیب و نقص (بدون هیچ گونه درج) گرانترین آنها هستند. اما شامل موارد پیچیده ای است زیرا عوامل زیادی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

الماس هایی با وضوح SI ، مواردی هستند که بیشتر در جواهرات معمولی الماس پیدا می‌کنیم. به خصوص هنگامی که الماس‌ها کوچک هستند و یا به عنوان سنگ های جانبی استفاده می‌شوند، این مسئله مهم به نظر نمی‌رسد. اما وقتی جواهر یک الماس یا جواهر دیگری با سنگ اصلی (بزرگتر) خریداری می‌کنید ، توصیه می کنم حداقل وضوح VS را انتخاب کنید.

VS یا VSI مخفف عبارت Very Thightly Included است. تفاوت بین SI و VS این است که اجزا جزئی را می توان با چشم غیر مسلح مشاهده کرد. برای دیدن اجزا VS، به یک لوپ الماس نیاز دارید.

 

برش الماس

برش الماس به کیفیت شکل آن اشاره دارد. برش الماس تنها مرحله‌ای است که تحت تأثیر دست انسان است. یک صنعتگر ماهر می‌تواند الماس درخشان را کاملا صیقل دهد. یعنی، او سنگ و تجهیزات را کاملاً تراز کرده و از تناسب آنها اطمینان حاصل می‌کند.

پولیش کاری که هنوز در مهارت پرداخت الماس تسلط نداشته باشد، می‌تواند اشتباهات کوچکی مرتکب شود. این بدان معنی است که برش الماس وی درست نیست. اما اشتباه نکنید ، الماس هنوز هم می‌تواند خوب باشد، فقط عالی نیست.

همچنین برش الماس به شکل سنگ نیز اشاره دارد. تراش های مختلف الماس از جمله درخشان ، بیضی شکل ، پرنسس ، زمرد ، گلابی ، مارکیز ، کوسن ، درخشان ، Asscher و Royal 201 وجود دارد. حدود 95٪ از تمام الماس ها برش درخشان دارند. با این حال ، برشهای دیگر که ذکر کردم نیز بسیار محبوب هستند.

 

برش الماس می‌تواند کم عمق ، ایده آل یا عمیق باشد.

نکاتی براساس برش الماس

کیفیت برش به طور مستقیم بر زیبایی و درخشش الماس تأثیر می گذارد. یک الماس تراش خورده ایده آل ، نور را به بهینه ترین شکل منعکس می کند. اگر الماس کم عمق یا خیلی عمیق بریده شود ، بخشی از نور و درخشش برای همیشه از بین می‌رود.

 

چگونه می توان در زمان خرید جواهر صرفه جویی کرد؟

متأسفانه ، هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد. همه چیز به خواسته شما بستگی دارد. بگذارید برای شما مثالی بزنم.

اگر می‌خواهید یک جواهر با الماس حداقل 1.00 قیراط بخرید، باید در مورد رنگ ، وضوح و یا برش آن به جمع‌بندی برسید. اما اگر می‌خواهید یک الماس کاملاً بی عیب و نقص داشته باشید، باید عیار، رنگ یا برش را از نظر بگذرانید.

تا آنجا که من می‌توانم چند راهنمایی در مورد حداقل نیازهای خرید را به شما می‌گویم تا بتوانید بهترین الماس را در بهترین فروشگاه جواهرات منتاسب با بودجه خود پیدا کنید.

اگر موارد ذکر شده را بخاطر بسپارید، می‌توانید پول خود را در خرید جواهر درست خرج کنید. اگر یک الماس با مشخصات زیر بخرید الماس خوبی برای خود خریده‌اید.

عیار: حداقل 0.25 قیراط
رنگ: حداقل H / Top Wesselton
وضوح: حداقل VS
برش: حداقل کیفیت خوب

همیشه می توان بهترین جواهر الماس را پیدا کرد که این چهار مزیت را داشته باشد. 

 

سورس: کاستر دایاموند

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (5)

برش الماس زیبایی و درخشش الماس را به طور کامل نمایش میدهد.

خیلی مطالب بالا در مورد الماس برای من جالب بود .

انگشتر جواهر تک نشان بسیار شیک و زیبا هستند.

زمان انتخاب الماس وضوح بودنش و برش الماس برای من خیلی مهم است.

من از نگاه کردن به برش های الماس بسیار لذت میبرم و آرامش میگیرم.

ارسال یک دیدگاه